انتصاب آقای شجاعی به عنوان سرپرست اداره کل حراست شهرداری

حراست در قلب تشکیلات سازمان ، وظیفه خطیر مراقبت از سلامت اداری و امنیت را بر عهده دارد.

پیشگیری و ایجاد آرامش از مهم ترین وظایف حراست ها

 
آقای سیروس پاک فطرت عضو شورای اسلامی شهر شیراز ضمن عرض تبریک عید سعید نوروز برای همه همکاران عزیز و ارزشمند و دلسوز در مجموعه کلانشهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) ابراز داشت: شهرداری کلانشهر شیراز آماده است تا بار دیگر میزبان شایسته ای برای مردم عزیز شهر شیراز و هم وطنمان از سایر استان های کشور باشد.
 
 
 
 
وی در ادامه اظهار داشت: آقای ثابت برادر شهید و جانباز عزیز 70 درصدی می باشد که توفیق در کنار ایشان بودن در موقعیت حساس شهرداری همزمان با شروع شورای چهارم را در مدت 4 سال داشته ایم. وی افزود: یکی از خدمات ارزشمند آقای ثابت ارتباط بسیار مؤثر، پویا، همدلی و همراهی در مدت تصدی ایشان در اداره کل حراست شهرداری کلانشهر شیراز بین مجموعه شورا و شهرداری می باشد که اگر موفقیت هایی در کلانشهر شیراز اتفاق افتاد آقای ثابت نقش بسزایی در آن ها داشتند.

وی ابراز نمود: حراست چراغ راه و هدایتگر در مجموعه ها می باشد . حراست ها تلاش می نمایند تا ابتدا پیشگیری نمایند و سپس درمان و این امر در مجموعه شهرداری شیراز محقق گردید.

 آقای پاک فطرت ضمن بیان اینکه یکی از وظایف حراست ها پیشگیری و ایجاد آرامش می باشد افزود: سازمانی پویا، فعال و سرزنده است که آرامش و احساس امنیت در آن وجود داشته باشد. احساس امنیت از خود امنیت اگر واجب تر نباشد کمتر نیست؛ اگر سازمانی احساس نماید که در آن امنیت وجود دارد، همکاران، مشاورین و معاونین آن سازمان می توانند بهتر خدمت رسانی نمایند.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای آقای ثابت اظهار داشت: از خدمات وی به مجموعه شهرداری سپاسگزار و برای آقای شجاعی که سابقه طولانی در حراست دارند آرزوی موفقیت می نماییم.

در ادامه آقای ثابت مدیر کل سابق حراست نیز ضمن سپاسگزاری از درگاه کبریایی حضرت پرودگار به دلیل توفیق خدمتگزاری صادقانه و خالصانه به عنوان خادم شهروندان و سرباز مجموعه حراست در شهرداری کلانشهر شیراز، اظهار داشت: مجالست و مراودت با همکاران فهیم، لایق و پرتلاش حراست طی مدت قریب به 4 سال گذشته افتخاری بزرگ برای اینجانب می باشد.

 
وی در ادامه خداوند را به خاطر نعمت خدمتگزاری به پرسنل پرتلاش، شریف، مؤمن و ولایت مدار سپاس نمود و اظهار داشت: مسئولیت صیانت و حفاظت از پرسنل مجموعه شهرداری شیراز که از شان و جایگاه والایی برخوردارند موجبات فخر و مباهات می باشد. آقای ثابت افزود: جایگاه شیراز فراملی است؛ لذا بکارگیری و استفاده از تمامی ظرفیت ها و صرف وقت در راستای خدمت به مردم لطف و عنایت حق تعالی می باشد.

مدیر کل سابق حراست در ادامه افزود: در مجموعه اداره کل حراست تمامی تلاش ها بر این بوده تا محور تمام اصول، عقلانیت و قانون گرایی باشد. عقلانیتی که در حوزه اندیشه های دینی و مذهبی از پایه های اصلی شریعت اسلامی ما است و قرآن کریم نیز سراسر دعوت به تعقل و عقلانیت و بیان مزایای آن دارد و تلاش گردیده است تا با قانون گرایی، از دخالت هیجانات، احساسات و مسائل شخصی در تصمیمات سازمانی پرهیز نموده و از این رو پرسنل شهرداری نیز در جهت رفع مشکلاتشان به این مجموعه خدوم اعتماد می نمایند.

آقای ثابت در پایان خاطر نشان ساخت: نیروهای حراست کم توقع ترین، پر تلاش ترین و معتقدترین و مؤمن ترین و پاک ترین نیروها می باشند و وی موفقیت ها و یا آرامش ایجاد شده در مجموعه شهرداری را مرهون همکاران حراست دانست و افزود: رضایت مندی مردم اولین اولویت نظام می باشد، همه مسئولیت ها و نظام برای مردم است و تمامی مجموعه ها بایستی تلاش نمایند تا رضایت مندی مردم محقق گردد.

 
دریافت اطلاعات به موقع ، تصمیم و اجرای به موقع در شهرداری نقش کلیدی دارد
 
در ادامه آقای اسکندرپور شهردار شیراز اظهار داشت: اطلاعات برای مدیران با اهمیت است، مهم تر از آن برای موفقیت در ارتباط با موضوعی دریافت  اطلاعات به موقع ، تصمیم و اجرای به موقع بسیار حائز اهمیت می باشد و در مجموعه کلانی چون شهرداری شیراز که سازمان اداری آن حداقل از سه وزارت خانه در کشور گسترده تر و با حجم نیروی بالا و سازمان های متعدد می باشد، اطلاعات نقش کلیدی دارد. اگر مدیر به موقع در جریان اطلاعات درون مجموعه قرار گیرد و بتواند تصمیمات را به موقع اجرا نماید، بسیار مهم خواهد بود.


 
وی از مجموعه حراست خواست که با تلاش، آرامش و طمأنینه را در مجموعه ها ایجاد نمایند. این آرامش وقتی به مدیران شهرداری و به بدنه شهرداری منتقل گردد ناخودآگاه به مردم نیز منتقل می شود. وی خاطر نشان ساخت: پرسنل شهرداری شیراز بایسیتی در مواجه با مردم با بشاشیت، خوش رویی و وسعت نظر برخورد نمایند تا در شهروندان احساس خوبی ایجاد گردد.

وی تصریح نمود حراست بایستی از خطاهای فردی افراد بگذرد و تاکید داشت در مورد خطاهای سیستمی که به اعتماد مردم خدشه وارد می نماید لازم است مجموعه حراست محکم، قاطع و جدی وارد شوند. این مجموعه باید بلند نظری، بلند طبعی و خوش رویی را به عنوان یک اصل ضروری در نظر بگیرند و هر کجا که به حقوق مردم تجاوز می شود محکم و جدی پیگیری گردد.

در ادامه شهردار شیراز از آقای ثابت که با گشاده رویی، پیگیری، همراهی کارها را به انجام می رساندند سپاسگزاری نمود و افزود: امیدوارم در موقعیت های بهتر در خدمت ایشان به عنوان مشاور شهردار باشیم وی در ادامه آقای شجاعی را با ویژگی های آرامش و حوصله که برای مجموعه یک ضرورت می باشد معرفی نمود.

آقای اسکندرپور ابراز داشت: تغییر به این دلیل نیازمند است که مجموعه بعد از مدتی احساس فضای جدید را می نماید نه اینکه مدیر قبلی بد عمل نموده بلکه احساس به تغییر، احساس به فضای نو یک ضرورت در مجموعه ها می باشد.

وی در ادامه از آقای شجاعی خواست تا با نگاه حفظ احترام به مردم، پرسنل و سلامت اداره وارد مجموعه شهرداری شوند و ابراز امیدواری نمود که هماهنگی و همکاری با دستگاه های نظارتی اداره کل اطلاعات، بازرسی کل کشور، بازرسی استانداری و شهرداری و ... می شود فضایی را برای مجموعه شهرداری ایجاد نمایند که مدیران شهرداری به موقع در جریان امور مدیریتی قرار بگیرند. وی افزود، مهم آن است که اطلاعات و فرایندها به موقع در اختیار مدیران ارشد قرار گیرد تا بتوانند در جریان امور باشند و هزینه های اداره شهر کاهش یاید.

شهردار شیراز خاطر نشان ساخت: در مجموعه شهرداری بایستی تلاش گردد تا اعتماد و اطمینان اجتماعی افزایش یابد و مدیرانی که این امر را باور می نمایند باید در مجموعه شهرداری با قدرت این نگاه را پیگیری کنند. وی ابراز امیدواری نمود که آقای شجاعی با تجربه طولانی و شناختی که از محیط دارند می توانند در این راستا کمک قابل توجهی نمایند.

وی در پایان از آقای شجاعی درخواست نمود که در جهت سالم سازی، پاک دستی و بهتر عمل کردن در مجموعه شهرداری تلاش نمایند و اولین ایراد و نقضی را که مشاهده نمود وظیفه شرعی، قانونی و اخلاقی دارد که تذکر نماید و در ارتباط با مدیران این وظیفه دو چندان می باشد.

 
حراست در قلب تشکیلات سازمان ، وظیفه خطیر مراقبت از سلامت اداری و امنیت را بر عهده دارد.

در ادامه آقای شجاعی سرپرست اداره کل حراست ابراز داشت: بی شک امنیت و سلامت اداری که دغدغه همه کارکنان شهرداری می باشد، به عنوان یکی از مهم ترین نیازهای بشر و زیربنای رشد فردی و اجتماعی است و نمی توان وجود امنیت و سلامت اداری را در سازمان و تشکیلات نادیده گرفت چرا که وجود انحراف اداری مشروعیت و کارآمدی سازمان را به چالش می کشد، امنیت و عافیت دو نعمت الهی است که غفلت از آن موجب زیان دیدن بسیاری از مردم می گردد.
 
وی خاطر نشان ساخت: هر سازمان و تشکیلاتی جهت نیل به اهداف خود به سلامت درونی و بیرونی نیازمند می باشد لذا برای حفظ سلامت و پیشگیری از آلودگی ها به سیستمی با تشخیص و شناخت آفت های درونی، زمینه های علاج و سلامت سازمان نیازمند می باشد و حراست در قلب تشکیلات سازمان است که وظیفه خطیر مراقبت از سلامت اجرای ریز و درشت آن تشکیلات در برابر انواع نهادهای موجود را بر عهده دارد. حراست دوستی خیرخواه برای سازمان و نیروی انسانی سازمان می باشد و نقش هشدار دهنده، اصلاح کننده و در نهایت متأسفانه گاهی اوقات درمان کننده را بر عهده دارد.

سرپرست اداره کل حراست اظهار داشت: بنده در مدتی که در خدمتم با این توصیه و بنابر فرموده حضرت علی (ع) به امام حسن (ع) که " ای فرزندم در خیرخواهی برادرانت بی غرض باش و در هر حال آن ها را یاری کن" ، تلاش می گردد در دوران خدمتم بدین توصیه عمل نموده تا خیرخواه همه همکاران در مجموعه شهرداری شیراز بوده و این امر محقق گردد تا در محیطی آرام به سمت فعالیت های فرهنگی، عمرانی و اقتصادی حرکت شود. وی ضمن بیان اینکه از انتقاد استقبال می نمایم، تصریح داشت: ممکن است در مجموعه انتقاد گردد ولی این انتقادپذیری در راستای خیرخواهی همه همکاران می باشد.

 
 ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
منبع : اداره کل حراست
تعداد بازدیدها : ۱۲۵۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: اداره کل حراست شهرداری شیراز